Türkiye’de Farklı Ruhlar (Hayaletler)

Ruhların, insanlığa zarar vermek için ruhsal enerjilerini kullandıkları bilinmektedir ve bu yüzden Hayaletler adıyla belirtilmelerinin nedeni budur. İnsanlara verebilecekleri olası zararın kapsamı, genel olarak oldukları hayalet veya şeytan türüne de bağlı olan ruhsal güçlerine bağlıdır.

Herkes, Bhoot’un çocukluğundaki öykülerini ve dolayısıyla yaşadığımız sürece bilinçaltı aklımızda sabit kalan yaşlardan okudu. Bhoot veya Ghosts, tüm şekil ve boyutlarda bulunur ve tüm mantıklara meydan okuyan şeyleri yapabilir.

Aşağıda farklı tipler listelenmiştir.

 • Pishacha
 • Chudail
 • Daayan
 • Preta ve Pretni
 • Brahmarakshas
 • Cinler veya Cin
 • Rakshasa – Tüm kötülüklerin efendisi
 • Nishi – Zaman çizelgesi işçisi
 • Betaal
 • Düzensizler
 • Pishacha

Teninde karanlık, parlayan kırmızı gözleri ve şişkin pazıları olan bir hayalet bulursanız, o zaman Pishacha’dır. Süpermen gibi. Hindu Mitolojisine inanıyorsanız, Pishacha Brahma tarafından yaratılmıştır. Bu yaratıklar insan enerjileriyle beslenir ve insanı çıldırtan insanlara sahiptir. Pishacha aynı zamanda en aşağı evlilik türlerinin adıdır.

Chudail

Batı kültüründe cadı var ve Hint kültüründe bir chudail var. O açıkça kurbanlarının kanını emen bir yaratıktır. Bazı insanlar ayaklarının geriye doğru döndüğüne inanır. Bir kadının doğum veya hamilelik sırasında ihmal nedeniyle öldüğü takdirde Chudail’e dönüştüğü düşünülmektedir.

Daayan

Bir daayan, Chudail’in çirkin bir sürümüdür. Kanlarının emilmesiyle birlikte kurbanlarının etini yiyor. “Ek Thi Daayan” Daayans’a dayanan bir film. Ayrıca tersinir ayak sendromu var ve güçlerinin örgüsünde olduğu söyleniyor.

Preta ve Pretni

Erkek preta, yaşamlarında intihar edenler ve Pretni evlenmeden ölen talihsiz bir kadın. Preta ve Pretni Bengal kökenliydi ve hikayeleri Hindistan’da her yere taşındı. Ruh cinslerinde özel bir saygı kazandılar. Aklınıza gelebilecek tüm kötülükleri yaptıklarına inanılıyor. Pretni ayrıca onu Daayan ve Chudail’e benzeyen ters ayak sendromuna sahiptir.

Brahmarakshas

Hayatında kötülükler yapan bir Brahman, bir brahmarakşah olur. Ayrıca, hayalet dünyanın acımasız katilleri olarak da bilinir. İnsanlar tarafından tapılan putlara sahip birçok Güney Hindistan tapınağı vardır.

Cinler veya Cin

Jinn veya Genie iyi ya da kötü olabilir ama komik değil. Aladdin serisinde tasvir edilmiştir.

Rakshasa – Tüm kötülüklerin efendisi.

Rakshasas, bütün kötü ruhların başındaki komutanlar ve ruh dünyasına çok derinden bağlılar. En kötü eylemleri yapıyorlar ve aynı zamanda en kötü şeytanlar. Öldürürler ve tek amacı, iyi ya da kötü olup olmadığını öldürmektir. Bu ırkın ruh dünyasının kralı olduğunu aklınızda tutmalısınız. Bazı insanlar arzularını yerine getirmek için bir bedel ödemek için Rakshasa’ya ibadet ederler. Kala Rakshasa ünlü bir Rakshasa’dır.

Nishi – Zaman çizelgesi işçisi

Sadece gece çalışan ve bu nedenle Nishi olarak adlandırılan türünün hayaletlerinden biridir. Gün ışığında çalışmaz ve gece kurbanının ismini iki defa çağırır. Eğer kurban geri dönerse, o gitti. Hindistan’da, insanlar ikiden fazla çağrılana kadar isimlerine cevap vermezler.

Betaal – hepsinin en bilge

Bu, bu ruh dünyasında en zeki olan zalim bir hayalet. Bunlar çevre severler ve bu nedenle ağaçlarda baş aşağı asılı durmayı seviyorlar. Herkes, Betaal fıkralarının ahlakına cevap veremez. Kim kafasını riske atar ki?

Düzensizler

Onlar ruh dünyasının en düşükleri arasındadır ve aynı zamanda başıboş hayaletler olarak da bilinir. Onları köprüler, terk edilmiş saraylar ve kaleler altında bulabilirsiniz. Temel olarak, onları ürkütücü bir yerde bulabilirsiniz. Onlar imparatorluğun köleleridir. Bazıları komik, bazıları ise yaramaz.